Jak zwalczyć katar zatokowy?

katar ilustracje artykulow jak zwalczyc katar zatokowy

Ból głowy w okolicy czoła, nasilający się przy pochylaniu, świadczyć może o stanie zapalnym zatok. Dolegliwości bólowe związane są ze zgromadzoną w zatokach gęstą wydzieliną kataralną, która nie może znaleźć ujścia z zatkanych jam zatok z powodu obrzęku śluzówki. Zatkanego nosa i zalegającej wydzieliny nie należy ignorować, ponieważ jest to dogodne środowisko do rozwoju bakterii.

Gdy bolą zatoki

Pozornie niegroźne przeziębienie może się skończyć stanem zapalnym zatok, dlatego nie należy ignorować nieżytu nosa. Jeżeli oprócz kataru, odczuwamy ucisk w okolicy czołowej lub ból głowy, a także mamy osłabiony węch, wówczas świadczyć to może o stanie zapalnym zatok. Należy wówczas sięgnąć po lek, który udrożni nos i zatoki, pozwalając na usunięcie zalegającej wydzieliny. Lekiem takim jest Acatar Zatoki, łączący działanie dwóch substancji czynnych: pseudoefedryny i ibuprofenu. Pseudoefedyna usuwa niedrożność zatok dzięki obkurczaniu śluzówki nosa.  Z kolei ibuprofen ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, dlatego zwalcza stan zapalny w zatokach i usuwa ból głowy, związany z katarem zatokowym.

Co pomaga przy katarze zatokowym?

Przy katarze ważna jest higiena nosa, ponieważ zalegająca wydzielina stwarza środowisko do rozwoju bakterii. W czasie trwania kataru należy regularnie wydmuchiwać nos i dbać o to, by śluzówka nosa była nawilżona- pić duże ilości wody lub ziołowych herbatek, ponieważ dzięki temu nawilżamy śluzówki nosa od środka. Ważne jest także przebywanie w pomieszczeniach o odpowiedniej wilgotności, które regularnie są wietrzone.

 

Dolegliwości związane z zatokami i katar zatokowy są uciążliwe oraz utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich metod leczenia można skutecznie i szybko pozbyć się problemu. Jeżeli jednak dolegliwości nasilają się bądź nie ustępują pomimo zastosowanego leczenia, wówczas należy skonsultować się z lekarzem.

Poznaj pozostałe produkty Acatar