hero hp zatoki produkt

Tabletki na katar i zatoki 
Acatar Zatoki

200 mg Ibuprofenum + 30 mg Pseudoephedrini hydrochloridum, wygodna forma leku na katar i zatoki w postaci tabletki powlekanej

Acatar Zatoki to lek na katar oraz niedrożność zatok w wygodnej formie tabletki powlekanej. Zawiera dwa składniki aktywne, dzięki czemu dostarcza ulgę przy objawach grypy i przeziębienia, takich jak ból i niedrożność zatok, katar, ból głowy, gorączka, czy bóle stawowo-mięśnioweIbuprofen działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a pseudoefedryna obkurcza śluzówkę nosa i zatok, umożliwiając ujście zalegającej wydzielinie, udrażnia nos i zatoki, a stan zapalny i męczący ból w okolicach czoła, oczu i nosa zostaje złagodzony.

Główne cechy produktu:
  • Dwa składniki czynne - ibuprofen 200 mg oraz pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg
  • Wygodna forma leku na katar oraz zatoki w postaci tabletki
  • Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo
  • Hamuje katar i udrażnia nos
  • Łagodzi obrzęk błony śluzowej nosa i ułatwia swobodne oddychanie
hero hp zatoki dawkowanie tabletek acatar zatoki

Jak dawkować
Acatar Zatoki?

  • +12 grupa wiekowa

    Dorośli i dzieci
    w wieku powyżej 12 lat:

    1 do 2 tabletek doustnie co 4 godziny po posiłkach.

    Nie  stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę (maksymalna dawka dobowa 1200 mg ibuprofenu i 180 mg pseudoefedryny chlorowodorku w dawkach podzielonych).

    Jeżeli konieczne jest stosowanie produktu leczniczego przez dłużej niż 3 dni lub pogarsza się stan pacjenta, należy skontaktować się z lekarzem.

  • Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat.
    Nie należy zwiększać zalecanej dawki. 
    Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy  kontaktować się z lekarzem. Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Dodatkowe informacje
o Acatar Zatoki

  • Skrócona informacja o leku

    Acatar Zatoki

    Ibuprofenum 200 mg + Pseudoephedrini hydrochloridum 30 mg, tabletki powlekane

    Wskazania do stosowania: stosowanie doraźne w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak: ból głowy, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, nieżyt nosa (katar), ból głowy, gorączka, bóle stawowo-mięśniowe.

    Przeciwwskazania: Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów: z nadwrażliwością na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą; u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; z czynną lub w wywiadzie chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ; ze skazą krwotoczną; z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca, w ciąży i w okresie karmienia piersią; przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); z ciężkimi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, tachykardią, nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową; z nadczynnością tarczycy; z cukrzycą; z jaskrą z zamkniętym kątem; z rozrostem gruczołu krokowego; z guzem chromochłonnym nadnerczy.

    Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia sp. z.o.o

  • Skład

    Jedna tabletka powlekana zawiera: Ibuprofen 200 mg, pseudoefedryny chlorowodorek  30 mg oraz substancje pomocnicze m. in. sacharozę i lak żółcieni pomarańczowej (E110), lak Allura red AC (E 129).

  • Działanie
    • Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok
    • Działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo
  • Wskazania do stosowania

    Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Acatar Zatoki jest stosowanie doraźne w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak: ból i niedrożność zatok obocznych nosa, nieżyt nosa (katar), ból głowy, gorączka, bóle stawowo-mięśniowe.

  • Przeciwwskazania

    Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów:

    • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6) oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
    • u pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
    • u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
    • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
    • u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
    • w ciąży i w okresie karmienia piersią,
    • u pacjentów ze skazą krwotoczną,
    • u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, tachykardią, nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową,
    • u pacjentów z nadczynnością tarczycy,
    • u pacjentów z cukrzycą,
    • u pacjentów z jaskrą z zamkniętym kątem,
    • u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego,
    • u pacjentów z guzem chromochłonnym nadnerczy.

    Przed rozpoczęciem stosowania leku Acatar Zatoki należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Gdzie kupić Acatar Zatoki?

SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ W APTEKACH

Poznaj pozostałe produkty Acatar

Dowiedz się więcej o katarze i zatokach